یار کمکی ABS
امروزه تقریبا تمامی خودروهایی که روانه بازار مصرف می شوند از ترمز ABS به عنوان یک استاندارد یا انتخاب برخوردارند . یک سیستم ABS شامل قسمت هایی چون سنسور سرعت ، چرخ ، بخش کنترل الکترونیکی می باشد .
هنگامی که پدال ترمز را فشار می دهید بخش کنترل الکترونیکی ، سیگنالهای ارسال شده از سنسور سرعت چرخ را کنترل و مقایسه می کند . چنانچه بخش کنترل الکترونیکی حس کند که در یکی از چرخها کاهش سرعت با سرعت انجام می شود ( آستانه قفل شدن ) به بخش کنترب هیدرولیکی فرمان می دهد تا فشار هیدرولیک به آن چرخ را کاهش دهد . این نوع محدودیت فشار مشابه فشردن پدال ترمز تنها با سرعت بیشتر است . در برخی از وانتهای پیکاپ و کامیونهای سر بسته برای کنترل نیازهای ترمز تحت شرایط بارگذاری متفاوت ، تنها در چرخ های عقب از ترمز ABS استفاده شده است . این نوع از سیستم ABS تنها چرخ های عقب را کنترل و زمانی که هر یک از آنها در آستانه قفل شدن باشند ، فشار را در هردوی آنها محدود می کند . هدف از طراحی این سیستم کمک به خط مسیر مستقیم حرکت خودرو به هنگام ترمزهای ناگهانی و شرایط نامطلوب جاده است . با حفظ کنترل اتومبیل شانس بیشتری برای جلوگیری از تصادف وجود دارد .
ABS به طور خاص در جاده های مرطوب و لغزنده بسیار مفید است . زمانی که سیستم ABS فعال میشود ممکن است از پدال ترمز خود احساس ارتعاش کنید اما جای نگرانی نیست .
زمانی که دیگر به عملکرد ABS نیازی نباشد سیستم ترمز بدون دخالت ABS به عملکرد هیدرولیکی عادی خود برمیگردد .
هنگامی از یک سیستم ترمز ضد قفل ( ABS ) به درستی استفاده شود ، سیستمی ایمن و موثر خواهد بود . ABS به راننده امکان میدهد تا پایداری حرکت مستقیم خودرو و کنترل و فرمان را حفظ کند و همچنین در برخی موقعیت ها به خصوص در سطح جاده های مرطوب و لغزنده موجب کاهش مسافت توقف اتومبیل میشود . برای کسب این امتیاز ایمنی ، رانندگان باید یاد بگیرند چگونه به درستی از سیستم ABS خود استفاده کند .
سیستم ترمز ضد قفل با ترمزهای بادی یا نصب شده در خودروها کار میکند . ABS حقیقتا از قفل شدن ترمزهای اساسی تان جلوگیری میکند . چنانچه اتومبیلتان از سیستم کنترل ABS روی هر 4 چرخ خود سود میبرد میتوانید علاوه بر حفظ حرکت بر مسیر مستقیم کنترل فرمان را نیز در دست داشته باشید .

 

چگونه متوجه وجود سیستم ABS در اتومبیل خود شویم ؟
همانظور که گفته شد بیشتر اتومبیل های امروزی چه به طور استاندارد و چه انتخابی از این سیستم برخوردارند . در اینجا چند روش متفاوت برای درک این موضوع که آیا اتومبیلتان مجهز به سیستم ترمز ضد قفل است یا نه معرفی میکنید : در بسیاری از اتومبیل های مجهز به این سیستم ، دارنده احتمالا ارتعاشات سریعی از پدال ترمز را تجربه میکند . در واقع بنظر میرسد که ترمز ها فشار را به شما برمیگردانند . گاهی اوقات ممکن است پدال به طور نگهانی بیوفتد همچنین ممکن است دریچه های موجود در کنترل کننده ABS صدایی مشابه ساییدن یا وزوز کردن تولید کند .

تولید کننده انواع پوستر دیواری های سفارشی مناسب با طرح دلخواه شما به هر ابعادی

decorprint.ir