• شنبه تا جهارشنبه 08:00 تا 19:00 و پنجشنبه ها 8:00 تا 14:00

آدرس:

نوبنیاد نبش کوهستان هفتم مجتمع شبنم تعمیرگاه تخصصی گروه نیسان و هیوندا

تلفن:

021-۲۲۸۰۸۰۰۸

ایمیل:

info@nhrs-group.com

نه قدم برای پیدا کردن ماشین مناسب

نه قدم برای پیدا کردن ماشین مناسب
30دسامبر

نه قدم برای پیدا کردن ماشین مناسب برای شما

اگر در خرید خودرو تازه کار هستید و یا سالهاست که خرید انجام نداده اید، دانستن این که از کجا شروع کنید دشوار است.

چگونه خودرویی را پیدا می‌کنید که دقیقاً با نیازهای شما در سال‌های آینده مطابقت داشته باشد؟

فقط کمی تحقیق و برنامه ریزی لازم است.

وقتی نوع ماشینی که می خواهید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک ماشین جدید بخرید، یک ماشین‌ جدید اجاره کنید و یا یک ماشین دست دوم بخرید.

مرحله اول:

نیازهای خود را ارزیابی کنید (ماشین مناسب) بستگی به این دارد که شما چه کسی هستید و چه انتظاراتی از یک ماشین دارید.

برخی از ما دوست داریم با خودروهای خود بیانیه‌ای بدهیم؛

(من ثروتمند و قدرتمند هستم یا مدیر و یا عاشق طبیعت و زمین هستم)

برخی دوست دارند در تعطیلات آخر هفته رانندگی بانشاط داشته باشند؛

(به من اسب بخار بیشتر و موتوری با صدای بلند تر بدهید)

در این موارد، عملی بودن تمایل دارد تا احساسی که خودرو در شما ایجاد می کند. اما برای کسانی که برای انجام وظایف روزانه به وسیله نقلیه نیاز دارند عملکرد باید چشمک بزند.

 در اینجا چند نکته عملی وجود دارد که باید در نظر داشت؛

1-چند مسافر باید حمل کنید؟

2-چه نوع رانندگی انجام می دهید؟ آیا در درجه اول بزرگراه، خیابان سطحی خارج از جاده است؟

3-آیا رفت و آمد طولانی دارید؟ به همین دلیل مصرف سوخت برای شما مهم است.

4-آیا به یک خودرو تمام چرخ متحرک نیاز دارید؟

5-چه ویژگی باید داشته باش؟ به دو دوربین پشتیبان، صندلی چرمی ،اتوپارک و… فکر می کنید؟

6-چه ویژگی ایمنی برای شما اهمیت دارد؟

7-آیا به عنوان مثال نظارت بر نقاط کور، هشدار خروج از خط لاین و ترمز اضطراری خودکار می خواهید؟

8-آیا از صندلی ماشین کودکان استفاده خواهید کرد؟

9- آیا بکسل انجام خواهید داد؟ چقدر گاراژ یا پارکینگ دارید؟

مرحله دوم

بودجه خود را تنظیم کنید چقدر پول نقد برای ماشین خود پرداخت می کنید؟

باید به فکر تامین مالی خرید یا اجاره خودرو باشی. واقعاً چقدر می توانید در هر ماه به پرداخت بابت ماشین اختصاص دهید؟

قاعده کلی این است که از ماهیانه شما اگر تجاوز کند یک ماشین دست دوم ارزان تر خواهد بود

اما همان قانون باید اعمال شود اگر به دنبال اجاره هستید پرداخت ماهیانه کمتر از ۱۰ درصد را هدف قرار دهید.

همچنین شما باید ۷ درصد از درآمد ماهیانه خود را برای پوشش هزینه های سوخت و بیمه لحاظ کنید. داشتن بودجه خودرو خود از قبل به شما در مذاکره با فروشنده ماشین کمک می‌کند.

مطمئن نیستید که چه نوع وسیله نقلیه تحت این پرداخت ماهیانه قرار می گیرد؟

به صفحه آگهی فروش ماشین ها نگاهی بیندازید به خودروهایی که فهرست می‌کنند را در محدوده قیمت که شما از قبل تعیین کرده‌اید قرار گیرد.

به خاطر داشته باشید که قیمت ها در صفحه نتایج بر اساس سطح گزینه‌ها مالیات ها و هزینه های مالی تغییر خواهد کرد.

مرحله سوم

تصمیم بگیرید آیا می خواهید اجاره کنید و بخرید؟

لیزینگ و خرید مزایا و معایبی دارد و احساس شما در مورد آنها ممکن است در تصمیم گیری شما در مورد مسیری که انتخاب کرده اید کمک کند.

به عنوان مثال: اجاره نامه نیاز به پول کم یا بدون پرداخت اولیه است و پرداختهای ماهیان کمتری را ارائه می دهد. اما وقتی اجاره به پایان می‌رسد شما ماشین ندارید و باید دوباره به خرید بروید. از طرفی خرید خودرو در ابتدا گران تر بود و پرداخت ماهیانه آن بیشتر است. اما وقتی وام را پرداخت کردید، صاحب ماشین خواهید شد که تا زمانی که کار می کند می توانید با آن رانندگی کنید.

در اینجا چند عامل دیگر وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری بین اجاره و خرید در نظر بگیرید.

مرحله چهارم

خودروهایی در چند کلاس در نظر بگیری. آیا ذهن و قلب خود را روی یک ماشین خاص متمرکز کرده اید؟

بسیاری از خریداران این کار را انجام می‌دهد.

اما در بازار در حال تغییر امروزی خودروهای جدید همیشه در نمایشگاه ها عرضه می‌شود، و خودرویی که هرگز فکرش را نمی کردید می تواند برای شما مناسب باشد. آگهی به شما امکان می‌دهد اتومبیل های مشابه را تحقیق و مقایسه کنید تا بهترین مورد را انتخاب کنید.

اگر قبل خودروی را در نظر دارید همچنان باید سایر وسایل نقلیه و قابل مقایسه در همان کلاس را بررسی کنید، تا مطمئن شوید که انتخاب بهترین را نادیده نگرفته اید. شما می توانید این کار را با انتخاب تنظیم ها و پارامترهایی که برای شما مهم است انجام دهید.

هنگامی که در مقام مشتری بالقوه قرار گرفتید راحتی می توانید اطلاعات دقیق در مورد قیمت، مشخصات و ویژگی ها را بررسی کنید همچنین می توانید وسیله نقلیه ای که انتخاب کردید با سهولت بیشتری با ویژگی‌ها و مشخصات مقایسه کنید. از سوی دیگر اگر فقط میدانید چه نوع وسیله نقلیه ای می خواهید به عنوان مثال یک suv می توانید به بخش (نوع خودرو) مربوطه به آگهی ها مراجعه کنید. این خودروها بیشتر این تحقیقات را در این کلاس و رتبه بندی های آن ها به همراه بهترین انتخاب‌های ویراستارها در آگهی ها فهرست می شود.

مرحله پنجم

هزینه های مالکیت را بسنجید ، حتی اگر دو خودرو تقریباً قیمت یکسانی داشته باشند ممکن است یکی سریعتر مستهلک شود یا هزینه بیمه و نگهداری آن بیشتر باشد . قبل از آنکه به یک خودرو متعهد شوید باید هزینه‌های مالکیت بلندمدت آن را تخمین بزنید.  اینها شامل هزینه‌های استهلاک، بیمه، نگهداری و سوخت می شود.

آگهی های یک ابزار ارزیابی عالی دارد، به نام نظرسنجی که این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند که یک تصمیم هوشمندانه بگیرید که می تواند هزاران دلار در طول عمر ماشین صرفه جویی کند.

مرحله ششم

یافتن ماشین های فروشی:

روش قدیمی خرید خودرو به شما اجازه می داد شخصا به نمایندگی ها مراجعه کنید تا موجودی کالا را ببینید و بفهمید که آیا خودروها گزینه‌های مورد نظر شما را دارند یا خیر!

اکنون با استفاده از ابزارهای موجودی فروشنده در آگهی ها می توانید به سرعت زمین های بیشتری را پوشش دهید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. هنگامی که دیده‌ای از ماشین مورد نظر خود داشتید، به راحتی می توانید در دسترس بودن آنها را مشاهده کنید.

اگر آنچه را که می خواهید در منطقه نزدیک خود پیدا نکردید، فاصله بیشتری را برای جستجو و انتخاب کنید.

همچنین می توانید جستجوی خود را برای یافتن اتومبیل هایی در رنگ خاص، با گزینه های مختلف یا با پیشنهادات ویژه آگهی، فیلتر کنید. پیشنهادهای ویژه آگهی برای اجاره و خرید خودروهای جدید اعمال می‌شود و به شما قیمت تضمینی و اولیه برای یک خودروی خاص را می دهد.

هنگامی که آماده اجاره یا خرید هستید توصیه می‌کنیم تعدادی از این پیشنهادها را دریافت کنید، زیرا ممکن است قیمت های یک نمایندگی نسبت به نمایندگی دیگر متفاوت باشد. معمولاً بلافاصله پس از درخواست پیشنهاد ویژه از طریق یک ایمیل یا تماس تلفنی از نمایندگی مطلع خواهید شد.

این زمان برای بررسی موجودی خودرو، برنامه‌ریزی تست رانندگی و پرسیدن هر گونه سوال اضافی است. فقط یادداشت کنید که کدام نمایندگی ها وسیله نقلیه مورد نظر شما را دارند و وقتی آماده شدید با آنها تماس بگیرید.

مرحله هفتم

راه اندازی یک *تست درایو*

 اکنون که خودرویی را پیدا کرده‌اید که به به نظر شما می رسد که برای شما مناسب است، با بخش اینترنت نمایندگی تماس بگیرید، پیامک ارسال کنید یا ایمیل بزنید تا یک روز و زمان برای تست درایو تعیین کنید فروشندگان اینترنتی نمایندگی ها متعهدان بزرگی هستند آنها به خریدارانِ آگاه پاسخ می‌دهند، تمایل بیشتری به قیمت‌گذاری دارند و با پیشنهادات ویژه آگهی ها آشنا هستند.

با گرفتن یک قرار تست رانندگی با نمایندگیهای محل خود مطمئن شویم که ماشین در حال رسیدن منتظر شما خواهد بود. توصیه می‌کنیم سه وسیله نقلیه مختلف را تست کنید تا گزینه های خود را محدود نکنید. سعی کنید چند قرارملاقات پشت سر هم برنامه ریزی کنید، مقایسه خودروها را آسان تر می کند و خروجی دلپذیر از نمایندگی را به شما می دهد.

در حالی که فروشنده می‌خواهد بعد از تست رانندگی با اعداد با شما صحبت کند، ممکن است شما آماده  نباشید.

مرحله هشتم

در یک تست درایو بخرید.

در این مرحله به دنبال چیزی باشید ممکن است به نظر شما برسد که یک خودرو تمام ویژگی های مورد نظر شما را دارا باشد اما آزمایش واقعی زمانی انجام می‌شود که شما روی صندلی راننده هستید. شما باید ماشین را به روشی که در زندگی روزمره خود رانندگی می کنید آزمایش کنید. اگر در رفت و آمد هستید سعی کنید ماشین را هم در ترافیک متوقف و هم با سرعت بزرگراه رانندگی کنید.

اگر به کوه ها سفر می کنید ببینید آیا می توانید تپه های شیب دار اطراف را برای بالا رفتن پیدا کنید. به روی دست اندازهای رانندگی کنید، پیچ های محکم را طی کنید و ترمز ها را در مکانی امن تست کنید. چندین بار سوار و پیاده شوید، حتماً در صندلی عقب بنشینید و به خصوص اگر قصد حمل مسافر دارید فضای بار را بررسی کنید. اگر قصد دارید از صندلی ماشین کودک استفاده کنید، صندلی خود را همراه داشته باشید تا تناسب یا سهولت نصب را تست کنید.

از ماشین ها عکس بگیرید تا بتوانید بعداً به آنها مراجعه کنید. در حالی که در حال ارزیابی خودرو هستید، حواس شما پرت نشود. وقت خود را صرف نگاه کردن به همه چیز بکنید یک فروشنده خوب به نیاز شما برای تجربه ماشین احترام می گذارد و به شما اجازه می دهد روی تجربه رانندگی تمرکز کنید. استریوی ماشین را خاموش کنید تا بتوانید به صدای موتور گوش کنید. هنگام بازگشت به نمایندگی می توانید سیستم صوتی را ارزیابی کنی.

اگر مکالمه به سوالاتی در مورد اینکه آیا می خواهید، در مورد خرید یا اجاره صحبت کنید تبدیل شود می توانید بگویید هنوز در مرحله آزمایش رانندگی هستید.

مرحله نهم

خودرو را انتخاب کنید پس از رانندگی چندین اتومبیل، انتخاب باید واضح باشد اگر اینطور نیست، روی آن بخوابید درصبح ممکن است پاسخ خود را داشته باشید اگر نه ممکن است لازم باشد چند قدم به عقب برگردید و ماشین های بیشتری برانید.

بهتر است در مرحله خرید بیشتر طول بکشد تا این که بعداً خریدار پشیمان شود

در حالیکه تصمیم گیری درست مهم است اما خوب است بدانید که یک پاسخ کامل وجود ندارد. خودروهای امروزی ایمن تر از همیشه هستند، مسافت پیموده شده و بنزین کمتری مصرف میکند، امکانات رفاهی با هزینه کمتر نسبت به گذشته دارند. به طور خلاصه چندین انتخاب خوب برای وسیله نقلیه وجود دارد و تصمیم نهایی واقعا به سلیقه افراد بستگی دارد.

اکنون که تحقیقاتی انجام داده اید امیدواریم به شما این اطمینان را بدهد که ماشین مناسب خود را پیدا کنید و وقت آن رسیده است که مالک یا مستاجر خودرو شوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.